Witamy na naszej stronie.

Oto nowa odmieniona i wewnętrznie przebudowana strona. Wprowadziliśmy na niej wiele zmian, które mają Wam ułatwić korzystanie z jej zasobów. Najważniejszą modyfikacją jest przejście przy publikacji większości dokumentów na format PDF. Umożliwi to ujednolicenie oglądanych przez Was dokumentów niezależnie od systemu operacyjnego, rozdzielczości i przeglądarki WWW. Dodatkowo rozwiąże zgłaszane wcześniej problemy z drukowaniem dokumentów oraz zapisywaniem ich na dysk. Zmianie ulegnie też menu oraz dział aktualności tak by stał się bardziej czytelny i łatwiej w nim bylo umieszczać ciekawe informacje.Aby wszystko stało się jasne i działało poprawnie przygotowaliśmy krótką instrukcje, z którą oczywiście zachęcamy do zapoznania się.

1. Powinniśmy zainstalować sobie najnowszą wersję programu Acrobat Reader, który umożliwia czytanie plików PDF. Jest on darmowy i można pobrać go klikając TU (11.5MB). Jeśli nie chcemy zgrywać tak dużego pliku można zainstalować go z płyty dostarczanej do czasopism lub też często znajdziemy go na płytach z wszelakim oprogramowaniem (gry, programy biurowe) ponieważ służy on tam do czytania instrukcji do tych programów. Jeśli posiadamy Acrobat Readera 5.0 lub nowszego możemy nie zgrywać najnowszej wersji chociaż gorąco Państwa do tego zachęcamy.

2. Po zainstalowaniu programu wraz z odpowiednim pluginem do naszej przeglšdarki musimy sprawdzić czy odpowiednie dokumenty będą otwierały się na stronach. Kliknijmy TU. Jeśli nowy dokument otworzy sie w oknie przeglądarki i bedzie wyglądał mniej wiecej tak:

to wszystko jest wporzadku. Jeśli natomiast otworzy sie w osobnym oknie musimy wejść w oknie Acrobat Readera do Menu EDIT->PREFERENCES->GENERAL (lub użyć skrótu ctrl+K) i wybierając zakładkę OPTIONS po lewej stronie zaznaczyć opcję DISPLAY PDF IN BROWSER:

3. Przy okazji jeśli nie podobają się nam 'miękkie' czcionki proponowane przez producenta możemy to zmienić w zakładce DISPLAY odznaczając opcję SMOOTH TEXT. Jeśli jednak zapragniemy powrócic do ładnych czcionek zawsze możemy się tu cofnąc i włączyć tą funkcję spowrotem.

4. Dzięki powszechnemu wprowadzeniu PDFów rozwiązany zostanie problem ze zgrywaniem i drukowaniem interesujących nas plików. Stanie się to łatwe i da u wszystkich takie same rezultaty. Aby wydrukować albo zgrać otwarty dokument PDF wystarczy kliknąć na jedną z ikonek znajdujących się nad dokumentem:

Klikając na ikone dyskietki możemy zapisać plik w żądanym miejscu a klikając na ikonę drukarki wydrukujemy zawartość dokumentu (lub częsci jeśli sobie tego życzymy). Kolejność ikon na pasku może się różnić i możemy sami ją zmieniać oraz wyłączać niektóre grupy ikon klikając prawym klawiszem myszy na pasku.

Pozostałe ikony umożliwiają nam powiększanie i dokumentu (lupka), dostosowanie powiększenia do ekranu (arkusze papieru), przewijanie stron, podkreślanie itp.

Po tym wstępie nikt nie powinien mieć problemów z korzystaniem z naszych dokumentów.